Sjokoladefondant med ananas

Alle sjokoladeelskeres favoritt! Servert med ananas i appelsinsirup blir dette en ny vri på en populær klassiker.
Velg antall personer
Slik gjør du
Trinn 1
Mise en place: Finn frem alt du trenger til å lage retten. Fjern emballasje. Forbered råvarene og det du trenger av kjøkkenutstyr.
Trinn 2
Varm opp stekeovnen til 190°C. Smelt sjokoladen. Rør inn smør og sukker og vend inn siktet hvetemel. Rør så inn ett og ett egg.
Trinn 3
Fyll i godt smurte former som rommer 1,5 dl og stek ved 190°C i ca. 8 minutter.
Trinn 4
Smelt resten av smøret og tilsett resten av sukkeret, samt sort pepper i pannen. Ha i terninger av ananas og stek dette i 1 minutt. Tilsett appelsinsaft og kok inn til sirup. Server ved siden av fondanten.
Sjokoladefondant er ikke bare en liten, vakker dessert som gir stor glede – det er også mulig å lage den på forhånd. Frys ned ferdig fylte former som du kan sette rett i ovnen mens du spiser hovedretten. Legg 5 minutter ekstra på steketiden.