Nå får du snart dyrevernmerkede egg fra Kolonihagen hos REMA 1000 Kolonihagens egg er de første i Norge som mottar Dyrevernmerket. Merket gjør det enklere for kundene å velge produkter basert på god dyrevelferd. Eggene selges kun hos REMA 1000.
REMA 1000 nok en gang i verdenstoppen på klimaledelse REMA 1000 reduserte klimagassutslippene fra egen virksomhet med 13 prosent i 2019, og rangeres nok en gang blant de beste i verden på klimaledelse av CDP. Siden 2013 har kjeden redusert utslipp med 60 prosent, gjennom et langsiktig klimaarbeid.
Nå blir det enklere å kildesortere emballasjen En ny, nasjonal merkeordning skal bidra til at det blir enklere å kildesortere avfall og emballasje riktig. REMA 1000 har begynt arbeidet med å innføre de nye merkene på egne produkter.
Kjøp kvalitetskaffe laget av småbønder fra Guatemala hos REMA 1000 I fjor fikk Kjeldsberg Kaffebrenneri besøk av en liten gruppe småbønder fra Guatemala – nå får du kjøpt kaffen i din lokale REMA 1000-butikk. Gjennom nyskapende samarbeid skal vi gi kvalitetskaffe til kaffetørste nordmenn.
Nå kommer TINE økologisk melk i ny, mer miljøvennlig emballasje TINE Økologisk melk kan du kjøpe i ubleket papp uten plastkork hos REMA 1000. Denne smarte emballasjen sparer miljøet for 5 tonn plast i året.
REMA 1000 støtter årets TV-aksjon: sammen kan vi bekjempe plast i havet Alle 654 REMA-butikker har opprettet digitale bøsser til årets TV-aksjon, som i år går til WWFs arbeid med å bekjempe plastforsøpling i havet. I tillegg gir REMA 1000 over 300 000 kroner til saken.
REMA 1000 samarbeider med norsk gård for å sikre årets høsting Usikkerhet rundt utenlandsk arbeidskraft skapte utfordringer for flere norske bønder i år. Sammen med Hørte Gård har REMA 1000 engasjert norsk ungdom for å plukke squash utenfor Oslo, for å sikre årets høsting.
REMA 1000s Ansvarsrapport for 2019 er her I 2019 har vi redusert utslippene våre med 13 %, kuttet 700 tonn plast og investert i Norges største enkeltkjøp av solceller. Vi er for andre året på rad kåret til et av de ledende selskapene i verden på klimaledelse og tar igjen pallplass på Great Place To Work-kåringen. Vi har lansert dyrevernmerket svin og fortsatt arbeidet med å kutte salt, sukker og mettet fett i produktene våre.
REMA 1000 er første norske dagligvareaktør til å motta internasjonal dyrevelferdspris Prisen Good Chicken Award gis for arbeidet med å bedre dyrevelferden i kyllingproduksjonen, blant annet ved å bytte til en mer saktevoksende kylling. REMA 1000 får samtidig anerkjennelse for å gå foran og ta et ledende ansvar for dagligvareaktørers rolle innen dyrevelferd.
Rekordsalg av Håndballbrødet – 1 million brød solgt Grovbrødet "Idrett for alle" har nå samlet inn 1 million kroner til håndballspillere og -lag med nedsatt funksjonsevne. Brødet ble lansert av REMA 1000 og Norges Håndballforbund.
REMA 1000 i verdenstoppen på klimaledelse REMA 1000 har halvert sine utslipp siden 2013, og rangeres som beste nordiske aktør i sin bransje for andre året på rad. CDP rangerer årlig over 8400 selskaper på klimaledelse.
Kjøp brød – hjelp håndballspillere med nedsatt funksjonsevne REMA 1000 og Norges Håndballforbund lanserer brødet «Idrett for alle». For hvert solgte brød går èn krone til å støtte håndballspillere med nedsatt funksjonsevne.
Nå får du Dyrevernmerket gris hos REMA 1000 Kolonihagen blir tildelt Norges første merke for bedre dyrevelferd på alle sine svineprodukter.
Engangsplast: De mer bærekraftige alternativene har kommet Bio-bestikk og sugerør av papp. Produkter som er bedre for miljøet er nå på vei inn i alle REMA 1000 sine butikker.
Nå finner du tilleggsmerket på flere REMA-produkter «Best før, ofte god etter». Denne merkingen skal gjøre det enklere å vurdere om maten er spiselig eller ei før den eventuelt kastes. Du finner den på et stort utvalg REMA 1000-produkter.
Stangekylling tildelt internasjonal dyrevelferdspris Fikk Good Chicken Award for sitt arbeid for god dyrevelferd i fjørfenæringen.
REMA 1000 satser fornybart – investerer i Norges største enkeltkjøp av solceller Kutter kostnadene for solkraft i Norge gjennom innovasjon og kraftverksteknologi.
Denne posen er laget av planter Alle frø fra Kolonihagen kommer nå i emballasje laget av Grønn Plast. Å teste ny emballasjeteknologi er et av flere tiltak vi gjør for å bruke mindre plast hos REMA 1000.