Terningkast fem til kyllingbacon og ostegrill med grønnsaker

– Vi utvikler stadig nye produkter som gjør det enklere for folk å ta litt smartere valg i hverdagen. At vi får så gode tilbakemeldinger fra en uavhengig test, betyr mye, sier Pia Mellbye, salgs- og markedsdirektør i REMA 1000.
Et lettere alternativ som smaker skikkelig bacon 
Kyllingbaconet fra Solvinge ble testet både alene og i en pastarett, og Nettavisen beskriver smaken som overraskende nær vanlig bacon.
«Det var sjokkerende bra (…) smaken var så nære svineversjonen at for de som søker etter en erstatning av religiøse eller helsemessige årsaker, har et godt alternativ,» skriver Nettavisen.
Kyllingbaconet inneholder kun 10 prosent fett – mindre enn halvparten av tradisjonelt svinebacon – men leverer likevel på smak og stekeskorpe.
Et trygt og godt valg for hele familien
Også ostegrillen med grønnsaker fikk terningkast fem – og havnet i toppsjiktet. Den ble trukket frem som mild, godt balansert og barnevennlig – et produkt som passer perfekt for travle hverdager og kresne ganer.
– Dette er en pølse som er lett å like. Den inneholder både grønnsaker og ost, og er perfekt for familier som vil ha et alternativ med litt mer innhold, men uten å gå på kompromiss med smaken, sier Mellbye.
Smart mat til billig pris
Både kyllingbaconet og ostegrillen er en del av REMA 1000s faste sortiment, og finnes i butikkene over hele landet. Produktene viser at det er mulig å kombinere god smak og kvalitet med en lav pris – slik at flere kan ta gode valg til middag, hver dag.
Begge produktene er tilgjengelige i REMA 1000s butikker nå.