- Jeg har hatt en spennende tid med Norsk Kylling og har en stund tenkt på å gjøre litt andre ting i livet. Jeg har fått være med på en fantastisk reise og har fått bygge en organisasjon jeg er stolt av. I dag er Norsk Kylling en stor arbeidsgiver med over 200 ansatte og en omsetning som vil passere en milliard i år, sier Agnar Østhus.
Gleder seg til fortsettelsen
Norsk Kylling har samarbeidet tett med REMA 1000 i en årrekke, og sammen har de to selskapene utfordret etablerte monopoler og skapt sterk konkurranse på hvitt kjøtt i det norske markedet. De norske forbrukerne spiser mer hvitt kjøtt enn noen gang tidligere, og REMA 1000 gleder seg til eneeierskapet og fortsettelsen.
- Norsk Kylling er blitt et lite industrieventyr på Støren, med mange lokale arbeidsplasser, og 100 prosent eierskap gjør at vi vil være fullt engasjerte i selskapet. Vi ønsker Agnar alt godt fremover, sier Ole Robert Reitan.
Administrerende direktør Jaan Ivar Semlitsch (avbildet) i REMA Industrier går inn som arbeidende styreleder i Norsk Kylling fra 29. juni, og rekrutteringen av ny leder er igangsatt.